Ak by ste dostali na výber zo všetkých poisťovní na trhu, a to ich je v súčasnosti 35, podľa čoho a ako vybrať poisťovňu?

Podľa čoho a ako vyberať poisťovňu? Podľa prestíže? Podľa ocenení? Podľa veľkosti? Podľa odporúčania známeho/blízkeho? Určite poznáte vo svojom okolí niekoho, kto má všetko v jednej poisťovni. Aj poistenie auta, aj poistenie domu a aj životné poistenie. Potom určite poznáte niekoho, kto má každú z týchto vecí v inej poisťovni. Čo myslíte, podľa čoho vyberali?

Podľa čoho a ako vybrať poisťovňu?

Ktorý z parametrov sledujete? Zaujíma Vás pri poistení len najnižšia cena alebo aj počet plnení, ktoré poisťovňa vyplatí alebo naopak, zamietne? Upozornili Vás, na čo si dávať pozor a čo nebude plnené v danej poistke a prečo? Ukázali Vám pri podpise poistné podmienky skôr, ako ste zmluvu podpísali?

Vedeli ste, že každá poisťovňa sa špecializuje na niečo iné? Jedna je lepšia v PZP, jedna má špecializáciu čisto na životné poistenie, iná zasa na podnikateľov. Čím viac špecializácií má, tým viac sa to môže, v negatívnom zmysle, odraziť na kvalite ponúkaných produktov.

Pozrime sa na to takto: Predstavte si, že máte zmluvu na auto (PZP) v najväčšej poisťovni, platíte za to vysoké poistné. To isté však môžete mať v inej poisťovni, za menej peňazí a za rovnakých alebo lepších podmienok. Menili by ste?

Ako teda vyberať poisťovňu?

Poisťovňa nemusí byť najväčšia, ani nemusí mať najviac ocenení, pre klienta je pri výbere dôležitý obsah poistných podmienok, ktoré podpisuje. Pretože, hoci má poisťovňa najviac ocenení alebo je v rebríčku prestížnych, pokiaľ sú v podmienkach poisťovne také výluky, ktoré klienta skôr poškodia ako mu pomôžu, nie sú tieto parametre vhodné pre výber produktu.