Hovorí sa, že deti sú chránené dvomi zmluvami – v prvom rade majú byť poistení rodičia, keďže sú živitelia a platia všetky výdavky v domácnosti. A druhá zmluva kryje dieťa, lebo ak sa niečo stane dieťaťu, z rodičovskej poistky sa to nepokryje. Je životné poistenie pre deti naozaj zbytočné alebo nie?

V ideálnom prípade by to malo životné poistenie pre deti vyzerať asi takto:
Narodí sa dieťa, od narodenia je kryté životnou zmluvou, ktorá mu platí až do 100 rokov. Do tejto zmluvy si môže pridávať a odoberať pripoistenia podľa toho, v akej životnej situácii sa práve nachádza. A našetrí si aj na dôchodok, takže zmluvu v podstate bude využívať celý život.

Je životné poistenie pre deti zbytočné ?

Predstavte si, kedy je dieťa najviac ohrozené? Učí sa chodiť, objavuje svet a s ním aj nástrahy… chvíľka nepozornosti a už čosi vymýšľa.

Práve v detstve sa deje najviac úrazov, a postupne sa stretávam aj s tým, že už malinkým deťom je diagnostikovaná cukrovka. Žiaľ, ľudia s takouto diagnózou sú už do budúcna nepoistiteľní pre ktorúkoľvek poisťovňu.

Preto, ak máte deti a finančná situácia Vám to dovoľuje, zabezpečte ich pre neočakávané udalosti, kým nie je neskoro. Nechajte si poradiť od odborníkov a dajte si vysvetliť poistné podmienky, aby ste vedeli, čo deti chráni a čo ohrozuje.