Máte svoje poistné zmluvy u seba doma? Alebo ich má váš maklér v kancelárii?

Máte uzatvorené poistenie s poisťovňou alebo s maklérom? Máte svoje poistné zmluvy u seba doma? Alebo ich má váš maklér v kancelárii? Pre niekoho samozrejmosť to prvé, pre iného to druhé.

Klient, živiteľ rodiny, otec dvoch maličkých detí, s manželkou na materskej dovolenke, mal uzatvorené životné poistenie v poisťovni cez iného finančného sprostredkovateľa.

Na základe našej analýzy sme zistili, že v poistnej zmluve nemá kryté potreby pre ich aktuálnu finančnú aj životnú situáciu a na základe kvalitnejšej ponuky sa rozhodol poisťovňu vymeniť.

Pri rušení starej zmluvy sme však zistili, že jeho poisťovňa mu nevie poskytnúť žiadne informácie k produktu a k vyplateniu odkupnej hodnoty, pretože na tieto zmluvy nemá dosah.

Vrcholom všetkého bolo oznámenie na centrále poisťovne, že klient si to má riešiť so sprostredkovateľskou spoločnosťou, ktorá mu jeho poistenie sprostredkovala.

Poisťovňa mu poskytla telefonický kontakt na call centrum sprostredkovateľa, kde následne priamo z poisťovne aj zavolal. Tam mu však ústne nadiktovali, koľko a kam má vyplatiť, aby mu zrušenie zmluvy jeho poisťovňa akceptovala.

Našťastie to klient neurobil a takýmto postupom nič nezaplatil.

Ako to skončilo?

Oficiálne stanovisko poisťovne prišlo až po niekoľkých zásahoch zo strany klienta, kde mu poisťovňa stanovila konečný doplatok. Bol skoro o 100€ nižší, než si pýtali u sprostredkovateľa na call centre.

Naši klienti majú zmluvy s finančnou inštitúciou – bankou, poisťovňou, nie s nami. Na akýkoľvek zásah do zmluvy majú právo, sami sa rozhodujú, či sa stanú našimi klientmi alebo nie. Sme tu pre vás aj v prípade, že potrebujete poradiť so zmluvami, ktoré ste nerobili priamo u nás. Našim cieľom nie je rušiť niečo, čo je kvalitné, a zároveň prečo vám nepomôcť s takýmito produktami, aj keď nie sú „od nás“.

To, že máte uzatvorenú kvalitnú zmluvu neznamená, že vám ju nemôžeme spravovať, alebo vám k nej poskytnúť aktuálne informácie. Všetky naše služby sú súčasťou bezplatného servisu.