Platím si poistku, ktorá mi má čoskoro skončiť. Aké sú podmienky vyplatenia odkupnej hodnoty?

Platím si poistku, ktorá mi má čoskoro skončiť. Aké sú podmienky vyplatenia odkupnej hodnoty? Kedy dostanem svojich 40 000 €?

Sedela som s mojou klientkou a rozprávali sme sa o poistnej ochrane pre jej dve dcéry. Prišla reč aj na ochranu jej príjmu, načo mi klietka s úsmevom povedala, že má uzatvorené kapitálové životné poistenie už vyše 20 rokov, a o pár rokov jej už končí. Tešila sa, pretože mala celý čas informáciu z poisťovne, že v štyridsiatke, kedy jej skončí zmluva, dostane vyplatených 40 000€. Netvrdím, že je to nemožné, poprosila som ju ale, aby mi ju pohľadala, nech ju založíme do šanónu a má ju po ruke.

Keďže bola poistka stará, bolo náročné ju nájsť. Nato som sa spýtala klientky, či jej každoročne chodí výpis o tomto produkte a v pošte jeden našla. Bola to však pár mesiacov stará upomienka, kde ju poisťovňa vyzýva na okamžitú úhradu poistného (platila ho ročne), inak jej bude zmluva zrušená pre neplatenie.

Na druhý deň išla klietka do poisťovne osobne zistiť aký je stav. Pani v poisťovni jej uštipačne odpovedala, že jej poistka je zrušená a nech si nemyslí, že z nej niečo uvidí. Zistili sme, že prvá výzva na úhradu nebola klientke vôbec doručená. Druhá výzva prišla na starú adresu, kde sa klietka dlhšie nezdržiavala. Nakoľko bola vyše polroka odcestovaná v zahraničí, nemohla túto situáciu vyriešiť.

Nakoniec bola táto zmluva zmrazená a poistné sumy podstatne znížené.

Čo s tým?

V našich rukách sa vám podobná situácia nestane. Pokiaľ nie je vaša poistná zmluva včas zaplatená, okamžite zisťujeme príčinu a upozorníme vás nato.

Moja klientka svoju zmluvu nakoniec, pri všetkom tom strese zo zrušenia, našla. Po dôkladnom preštudovaní sme zistili, že nebola zase taká výhodná. 40 000 € tam síce figurovalo, ale zmluva končila až v 65.roku života klientky. Po štyridsiatke ju nemusela platiť. Pre koho to bola výhoda? Každý si tu nájde svoju odpoveď.

Náš servis je tu pre vás bezplatne. Pravidelne sa s vami spojíme, v prípade potreby aktualizujeme produkty, či vysvetlíme konkrétne veci, ktoré vás zaujímajú.