Cestovné poistenie vo svojom základe obsahuje liečebné náklady pre úrazy, ochorenia a bolestné v zahraničí. Nenechajte si pokaziť dovolenku a uzavrite pred odchodom cestovné poistenie.

Tieto riziká patria medzi finančne náročné veci.

O čo doplniť cestovné poistenie?

Ďalej možno cestovné poistenie doplniť pripoisteniami ako:

  • pripoistenie batožiny
  • pripoistenie meškania batožiny
  • pripoistenie zodpovednosti za škodu
  • úrazové pripoistenie
  • pripoistenie storna zájazdu
  • právne služby
  • technickú pomoc s vozidlom
  • repatriáciu pozostatkov

Ak idete na výlet len na pár dní, neobľubujete adrenalínové športy a nemáte v kufri cennosti, stačí vám základné cestovné poistenie, ktoré garantuje preplatenie nákladov za ošetrenie choroby či úrazu v krajine.

Oplatí sa cestovné poistenie?

Dnes je už bežnou súčasťou zahraničnej turistickej alebo pracovnej cesty cestovné poistenie. Nikto si predsa nechce doniesť z krásnej dovolenky alebo úspešnej zahraničnej pracovnej cesty mimo krásnych zážitkov aj vysoké účty za zdravotné ošetrenie alebo za škodu spôsobenú svojou nepozornosťou (alebo neopatrnosťou detí).

Cestovné poistenie uzatvárate najmä v prípade, ak cestujete na dovolenku do zahraničia. Môžete sa poistiť pre prípad, že by ste na dovolenke ochoreli alebo že by sa vám stal úraz a potrebovali by ste lekárske ošetrenie alebo dokonca by ste museli ostať v nemocnici.

Niektoré typy poistenia však môžete potrebovať aj pri dovolenke na Slovensku. Napríklad, ak sa chystáte na turistiku, môžete mať záujem o poistenie nákladov na záchrannú horskú službu. Ak by sa vám na horách niečo stalo a nevedeli by ste sa vrátiť späť, poslali by pre vás horskú službu. Ak by ste nemali poistenie, museli by ste takúto akciu horskej služby platiť sami.

Taktiež sa môžete poistiť pre prípad, že vám po ceste ukradnú alebo stratia batožinu. Alebo že sa vám pokazí auto a musíte ho dať opraviť, odtiahnuť alebo že musíte vybaviť ubytovanie na dobu, kým čakáte na opravu auta. Poisťovňa vám preplatí výdavky, ktoré s takýmito nepríjemnými udalosťami máte.

Cestujte a dovolenkujte bez obáv a v kľude s výhodným cestovným poistením.